آیا پارسلی پرداخت وابسته به نهاد یا ارگانی است؟ چه کسانی پارسلی پرداخت را راه اندازی کرده اند؟

پارسلی پرداخت توسط جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد راه اندازی شده است. موسسین پارسلی پرداخت از سال ۱۳۹۲ به صورت غیر متمرکز برای دانشجویان، پرداخت های الکترونیکی مرتبط با فرآیند درخواست پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور و سایر پرداختهای دانشگاهی مثل سابمیت مقالات را انجام می داده اند. از آنجا که بنیان گذاران پارسلی پرداخت خود نیز تجربه دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا را داشته اند، ما ضمن شناخت و درک نیازهای دانشجویان، بر مراحل مختلف فرآیند اپلای نیز کاملاً تسلط داریم.


چطور می توانم به شما اعتماد کنم؟

در سایت پارسلی پرداخت با کلیک بر روی لوگوهای قرار داده شده کاملا صحت آدرس و مشخصات ما را ببینید. پارسلی پرداخت دارای نماد اعتماد الکترونیکی ۲ ستاره از وزارت صنعت,معدن و تجارت و همچنین نماد ساماندهی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد. همچنین عضو انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی نیز می باشد.

پارسلی پی دارنده گواهینامه SSL از شرکت Let’s Encrypt شرکت ارائه دهنده گواهینامه های امن. شما کاربران دیگر نگران اطلاعات وارد شده در سایت ما نمی باشید با کمی دقت و جستجو در مورد این گواهینامه متوجه خواهید شد که تمامی اطلاعات  وارد شده شما در وب سایت ما کاملا امن بوده و هیچگونه سوء استفاده ای از آن با حملات سایبری نخواهد شد.


چطور سفارشم را ثبت کنم؟

قبل از ثبت سفارش، شما می بایست ابتدا به صفحه پرداخت با ویزا کارت/مستر کارت و یا پی پال در وب سایت مورد نظر خود رسیده باشید و همه مراحل را تا رسیدن به صفحه پرداخت طی کرده باشید. در صورتی که در پرداختی نیاز به نام کاربری و رمز عبور باشد با نوشتن آن در فرم سفارش و روش رسیدن به صفحه پرداخت، ما را تا صفحه پرداخت راهنمایی می کنید. جهت ثبت سفارش در سایت پارسلی پرداخت لازم است که عضو سایت شوید، بنابراین ابتدا ثبت نام نمایید و پس از ورود به حساب کاربری خود از منوی ثبت سفارش، فرم مربوط به سفارش خود را انتخاب نمایید. چنانچه فرم مرتبط با سفارش خود را نیافتید، فرم “ثبت سایر سفارش ها”  را انتخاب کنید. پس از ورود، فرم ثبت سفارش را که در انتهای صفحه مورد نظر قرار دارد تکمیل نمایید. در صفحه بعد هزینه آن را واریز می کنید. بدین ترتیب سفارش شما ثبت می شود. سپس ما مطابق جدول زمانی سایت، پرداخت شما را انجام داده و رسید واریز یا تاییدیه پرداخت را در حساب کاربری تان قرار می دهیم.


اگر سفارش مورد نظرم را در منو ها پیدا نکردم، چه کار باید بکنم؟

چنانچه عنوان سفارش خود را در منوی ثبت سفارش نیافتید، فرم “ثبت سایر سفارش ها” را دریافت کنید. در این فرم امکان وارد کردن تمامی اطلاعات مورد نیاز وجود دارد.

پس از ورود، فرم ثبت سفارش را که در انتهای صفحه مورد نظر قرار دارد تکمیل نمایید. در صفحه بعد هزینه آن را واریز می کنید. بدین ترتیب سفارش شما ثبت می شود. سپس ما  پرداخت شما را انجام داده و رسید واریز یا تاییدیه پرداخت را در حساب کاربری تان قرار می دهیم.


آیا پارسلی پرداخت بعد از ساعت اداری و یا در روزهای تعطیل هم خدمات ارائه می کند؟

بله، خدمات پارسلی پرداخت به صورت ۲۴ ساعته و در تمامی روزهای هفته ارائه می شود و ما هیچ روز تعطیلی در کل سال نداریم. بنابراین سفارش ها در تمامی روزهای سال دریافت می شود و در روزهای عادی ظرف حداکثر ۳ ساعت و در ایام تعطیل ظرف حداکثر ۲۴ ساعت انجام می شوند.


آیا پول واریزی در صورت کنسل شدن سفارش به حساب من بازخواهد گشت؟

در مورد بازگشت پول سه حالت ممکن است به وجود آید: حالت اول این است که شما در سایت ما ثبت سفارش کنید و در همان روز از انجام سفارش خود منصرف شوید یا به هر دلیل دیگری سفارش شما کنسل شود و انجام نشود، در این حالت تمامی پول به حساب شما بازگردانده می شود و هیچ کارمزدی از شما دریافت نمی شود. در حالت دوم پس از انجام سفارش شما، ممکن است به دلایلی مثل کنسل کردن سفارش خود در سایت خارجی مورد نظر، کل یا بخشی از مبلغ ارزی به کارتها یا حساب های ما Refund (برگشت پول) شود. در این حالت پس از مکاتبه با سایت مورد نظر و مشخص شدن میزان مبلغ بازگشتی به حساب ما و ارائه مکاتبات و رسیدها به ما، درخواست ریفاند شما تایید می شود. سپس با کسر پنج درصد کارمزد ریفاند، مابقی مبلغ ریفاند شده به قیمت روز دلار سایت، به حساب شما واریز می شود. فرآیند تایید ریفاند و واریز معادل ریالی آن به حساب شما، می تواند تا ۶ هفته به طول بیانجامد. در حالت سوم شما در سایت ما افزایش موجودی داده اید و میخواهید مانده خود را دریافت نمایید. در این صورت مانده حساب شما چه با آن پرداختی انجام شده باشد و چه نشده باشد با دلار روز محاسبه شده و بعد از کسر ۵ درصد به شما پرداخت می شود.


آیا شما بلیط هواپیما نیز خریداری می نمایید؟

بله، خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل مشابه با دیگر پرداخت های آنلاین در سایت های خارجی توسط پارسلی پرداخت قابل انجام است. اما توصیه ما در خرید بلیط هواپیما این است که به دلیل به وجود آمدن مشکلاتی نظیر کنسل شدن بدون دلیل پرواز، درخواست اطلاعات کارت توسط فروشنده هنگام سوار شدن به هواپیما و مسائل دیگر، تنها از سایت هایی که نامشان در فرم خرید بلیط های پرواز های خارجی فهرست شده است اقدام به خرید بلیط با ثبت سفارش در سایت پارسلی پرداخت نمایید.


آیا می شود از خارج از کشور برای شما پول ارسال کرد و در ایران دریافت نمود یا درآمد دلاری خود را نقد کرد؟

بله، ما می توانیم برای نقد کردن دلار پی پال یا موجودی در حساب بانکی در خارج از کشور و همچنین درآمدهای ارزی قانونی به شما کمک کنیم. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره  ۰۲۱۸۸۹۴۲۳۶۳ با کارشناسان ما تماس بگیرید تا مشاوره لازم را دریافت نمایید.


uni assist آلمان به من یک فرم داده است که باید از طریق آن برای پرداخت دانشگاهم اقدام کنم، آیا شما می توانید کمکم کنید؟

بله، روش پرداخت در uni-assist دانشگاه های آلمان را اصطلاحا پرداخت آفلاین می گویند. برای انجام این پرداخت شما می توانید یک ویزا کارت به میزان مبلغی که می خواهید در سایت یونی اسیست پرداخت کنید، خریداری نمایید و سپس اطلاعات کارت را بر روی فرمی که دانشگاه در اختیار شما گذاشته بنویسید و فرم را برای دانشگاه ارسال کنید و بدین ترتیب پرداخت خود را به انجام برسانید. جهت راهنمایی بیشتر می توانید صفحه راهنمای پرداخت آفلاین با مستر کارت و ویزا کارت” را مطالعه نمایید و اطلاعات تکمیلی در مورد uni-assist را در صفحه راهنمای uni-assist می توانید مطالعه کنید.


آیا برای رزرو هتل می توانم از شما کمک بگیرم؟

بله، شرکت پارسلی پرداخت در صورتی که رزرو هتل به صورت Pay Later باشد، یعنی هزینه اقامت بعدا پرداخت شود، رزرو را برای شما انجام می دهد. اما در صورتی که هتل مورد نظر شما، کل هزینه اقامت را هنگام رزرو دریافت کند، در این صورت اطلاعات بیشتر را می توانید در صفحه “رزرو هتل های خارجی” مطالعه نمایید.


من برای پرداخت خود اطلاعاتی از قبیل SWIFT CODE و IBAN دارم، میتوانم سفارش خود را از طریق سایت شما انجام دهم؟

خیر.متاسفانه در حال حاضر پرداخت حواله های ارزی در سایت پارسلی پرداخت وجود ندارد.

 

من آزمون iBT و اپلیکیشن فی یکی از دانشگاه هایم را کنسل کرده ام، اپلیکیشن فی هم به گفته دانشگاه refund می شود. این موضوع را چطور پیگیری کنم و مبلغ ریفاند شده را چطور دریافت کنم؟

در صورت کنسل کردن آزمون iBT نصف مبلغ ثبت نام به کارت ما ریفاند می شود. اما به طور معمول Application Fee دانشگاه ها پرداختی غیر قابل برگشت (Nonrefundable) است. اما در صورتی که دانشگاه به شما اعلام کرده است که این مبلغ ریفاند می شود، می توانید با ارائه متن مکاتبات خود با دانشگاه این موضوع را از طریق ما پیگیری نمایید. رویه پیگیری ریفاند در پارسلی پرداخت بدین شکل است که شما ابتدا پس از حصول اطمینان از اقدام طرف مقابل در رابطه با ریفاند، متن مکاتباتی که نشان می دهد ریفاند انجام شده است یا رسید Cancellation دریافته شده از ETS را برای ما ایمیل می کنید. از آنجا که دریافت شدن مبلغ ریفاند شده و مشاهده آن در کارت می تواند تا ۶ هفته به طول انجامد، یک بار دیگر و پس از گذشت ۵ هفته پس از ارسال ایمیل اولیه، دوباره این موضوع را از ما پیگیری نمایید. پس از آنکه ما طی بررسی کارتی که با آن پرداخت انجام شده است، مبلغ ریفاند شده را مشاهده کنیم، ۵ درصد از این مبلغ را به عنوان کارمزد ریفاند کسر کرده و مابقی را مطابق قیمت روز دلار سایت پارسلی پرداخت به حساب شما واریز می کنیم.


در فیلد ملاحظات چه چیزی را وارد کنم و چه فایلی را در بخش پیوست فایل ثبت سفارش آپلود کنم؟

این فیلدها اختیاری است و طبعاً می توانید این فیلدها را پر نکنید و آن ها را خالی بگذارید. فقط در صورتی که فکر می کنید لازم است، می توانید توضیحات بیشتری را برای رسیدن به صفحه پرداخت، یا یک فایل راهنما یا هر فایل دیگری که به انجام سفارش شما کمک می کند، برای ما ارسال کنید.