چند نکته درباره ویزای کانادا

چرا کانادا ؟

کانادا شمالی ترین کشور قاره ی آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود.کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می‌شود و اقتصاد آن از تنوع و گوناگونی فراوانی برخوردار است. کانادا در بین ۱۰ کشور اول تولید کننده دنیا قرار می گیرد

کانادا سالانه با بیش از ۳۰۰٫۰۰۰ مهاجر جدید یکی از مهاجر پذیر ترین کشورهای دنیا می باشد. روش های بسیاری برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور وجود دارد.

کانادا هر ساله تعداد قابل توجهی از مهاجران را می پذیرد. در واقع این کشور هیچ گاه از جذب نیروهای ماهر و با سابقه کاری و تازه واردان نخبه و با استعداد به این کشور باز نمی ایستد. با ادامه روند پیر شدن جمعیت و کاهش زاد و ولد، مهاجرت نقش مهمی در رشد مستمر جمعیت کانادا و همچنین گسترش نیروی کار این کشور ایفا می‌کند. مهاجرت همواره یکی از ویژگی های پایدار تاریخ کانادا بوده و همچنان نقش مهمی در توسعه فرهنگ و حمایت از اقتصاد این کشور ایفا می کند.

چرا ویزای کانادا ؟

بدون محدودیتورود به خاک کشور کانادا بدون محدودیت

 ورود از کلیه مرزهاامکان ورود به کشور کانادا از کلیه مرز های کشور های مختلف در زمان های مختلف

 اقامت طولانی: امکان اقامت در کشور کانادا تا ۶ ماه پس از هر بار ورود

 امکان اقامت مجدد با کمترین زمان: پس از اتمام مدت زمان ۶ ماهه اقامت، شخص می تواند تنها برای چند ساعت از این کشور خارج شده تا بتواند خود را برای اقامت ۶ ماه بعدی آماده کند. (خروج چند ساعته پس از اتمام مدت زمان ۶ ماه و ورود به این کشور پس از چند ساعت، بلامانع است)

 مزایای دیگر از قبیل: برابر بودن اعتبار ویزای کانادا با اعتبار پاسپورت متقاضی

۲.چند نوع ویزای کانادا داریم ؟

ویزای توریستی کانادا:

 یک ویزای موقت است که برای اهداف توریستی، بازدید از خانواده و اقامت های کوتاه مدت صادرمی شود. این ویزا به دو صورت سینگل و مالتیپل صادر می شود. ویزای توریستی سینگل، به دارنده آن فقط اجازه یک بار ورود به خاک کانادا را صادر می کند و پس از ورود به کانادا، می توانید تا ۶ ماه اقامت داشته باشید.

 ویزای مالتیپل کانادا، با توجه به تاریخ انقضای پاسپورت متقاضی صادر می شود؛ این به این معناست که ویزای توریستی مالتیپل کانادا، تا مدت زمانی که پاسپورت تان اعتبار دارد، معتبر خواهد بود. مدت اقامت در هر بار ورود، همانند ویزای سینگل می باشد و شما می توانید تا ۶ ماه در هر بار ورود اقامت داشته باشید

جهت دریافت ویزای توریستی لازم است ابتدا در سایت   http://www.cic.gc.ca  یک حساب کاربری ایجاد کرده و از اینجا فرایند Apply را آغاز نمایید. در لینک داده شده مراحل قدم به قدم توضیح داده شده است. همچنین مراحل تکمیل اپلیکیشن را می‌توانید در این ویدئو مشاهده نمایید.

نوع دیگری از ویزای توریستی به نام سوپر ویزا وجود دارد که برای پدران، مادران و یا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های شهروندان کانادایی و کسانی که دارای اقامت دائم هستند صادر می‌شود. اعتبار این ویزا ۱۰ سال یا تا پایان انقضای پاسپورت می‌باشد و دارندگان این ویزا در هر بار سفر به کانادا به مدت دو سال می‌توانند در کانادا اقامت داشته باشند.

پیش از ثبت سفارش ابتدا لازم است به سایت مهاجرت دولت کانادا (cic.gc.ca) مراجعه نمایید و فرم Application مربوطه خود را تکمیل نمایید. دقت نمایید که برای اپلای آنلاین لازم است که ابتدا یک اکانت (GC Key) در سایت مهاجرت کانادا ساخته و از طریق آن اکانت فرم‌های Application خود را پر نمایید. سپس برای پرداخت Application Fee خود به راهنمای پرداخت که در ادامه این مقاله آمده است، مراجعه کنید.

ویزای تحصیلی کانادا

برای اهداف تحصیلی کوتاه مدت و بلند مدت صادر می شود. برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی دارید و همچنین، شما باید از سوی مدرسه، دانشگاه و یا موسسه ای که قصد تحصیل در آن دارید، دعوت نامه رسمی ارائه کنید. جواب ویزای تحصیلی کانادا در بازه زمانی ۴ تا ۶ ماهه صادر می شود                                                                                                                                        

با داشتن پذیرش از یکی از دانشگاه های کانادا می توانید  برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.  ارائه مدارک زبان انگلیسی ( فرانسه) برای پذیرش تحصیلی لازم و ضروری می باشد.

ویژگی های ویزای تحصیلی کانادا

اجازه کار به مدت ۲۰ ساعت در هفته

امکان گرفتن بورسیه و پوشش قراردادن هزینه های دانشگاه

هزینه های شخصی ۱۰۰۰ دلار ماهانه

عدم وجود وقفه زیاد تحصیلی ( کمتر از ۵ سال)

آیلتس ۶ برای کارشناسی آیلتس ۶.۵ برای کارشناسی ارشد

دانشجویان بین المللی دانشجویان کانادایی دانشجویان اهل کبک
۱۶ هزار دلار ۴ هزار دلار ۲۰۰۰ دلار

ویزای کاری کانادا:

 ویزای کاری کانادا، با هدف نیروی ماهر، خود اشتغالی و شروع کسب و کار صادر می شود. ویزای کار کانادا نیز، نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی دارد و بدون آن، درخواست شما ریجکت می شود. اگر به عنوان نیروی ماهر قصد گرفتن ویزای کاری کانادا را دارید، باید از کارفرمای خود درخواست دعوت نامه رسمی کنید و اگر به عنوان خود اشتغالی و استارتاپ قصد اقامت در کانادا را دارید، باید یک ادعا نامه و توصیف نامه مبنی بر اینکه شغل پیشنهادی منحصربه فرد می باشد، ارائه کنید 

                                                                                                            هزینه های پرداختی هرکدوم از ویزاها چقدره ؟.۴

هزینه بسته به نوع ویزای درخواستی متفاوت است. قیمت ویزای کانادا به دو قسمت بررسی مدارک و انگشت نگاری تقسیم بندی می شود. هزینه ویزای توریستی کانادا ۱۸۵ دلار می باشد که ۱۰۰ دلار آن برای بررسی مدارک و ۸۵ دلار آن برای انگشت نگاری می باشد.

 هزینه ویزای تحصیلی کانادا ۲۳۵ دلار می باشد که ۱۵۰ دلار از آن بابت بررسی مدارک و ۸۵ دلار آن، بابت هزینه انگشت نگاری و یا بیومتریک می باشد.

هزینه ویزای کاری کانادا نیز، ۲۴۰ دلار می باشد و از آن ۲۴۰ دلار، ۱۵۵ دلار هزینه بررسی مدارک و ۸۵ دلار آن هزینه انگشت نگاری می باشد.

توجه داشته باشید که کلیه هزینه های اعلام شده باید به دلار کانادا پرداخت شود. این مبلغ غیر قابل بازگشت (non-refundable) می‌باشد

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا:

  فرم اطلاعات خانوادگی و اطلاعات فردی ،  دعوت نامه رسمی (در صورت وجود)،    ارائه بلیط رفت و برگشت هواپیما و واچر هتل

۷.مراحلش چیه ؟

برای گرفتن ویزای کانادا، باید درخواست خود را به سفارت این کشور ارائه کنید. متاسفانه کشور کانادا در ایران سفارت ندارد و پروسه ویزای این کشور، برای متقاضیان ایرانی به دو صورت انجام می پذیرد.

روش اول

 شما می توانید مدارک خود را به صورت الکترونیکی برای افسران ویزای کانادا ارسال کنید و هزینه های بررسی پرونده و انگشت نگاری را به صورت آنلاین پرداخت کنید. پس از انجام این مراحل، باید به یکی از دفاتر وک در ترکیه، گرجستان، امارات و یا دیگر کشور ها برای انجام انگشت نگاری و عکس برداری ویزای کانادا مراجعه کنید. پس از انجام این مراحل، در بازه زمانی بین ۲ هفته تا ۳ ماه جواب تائید و یا ریجکت ویزای کانادا شما اعلام می شود که در صورت ویزا شدن، باید پاسپورت خود را برای الصاق ویزا به یکی از دفاتر وک، پیکاپ کنید

روش دوم

 کلیه مدارک درخواستی ویزای کانادا خود را به یکی از دفاتر انگشت نگاری ببرید. در دفاتر انگشت نگاری، هم می توانید مدارک درخواستی را تحویل دهید و هم امور مربوط به انگشت نگاری و عکس برداری خود را انجام دهید. هزینه بررسی پرونده و انگشت نگاری را در آن جا به صورت نقدی پرداخت می کنید. پس از مدت زمان ۳۷ روز، جواب ویزای کانادای شما اعلام می شود. در صورت تائید شدن ویزای کانادا، شما باید پاسپورت خود را برای یکی از دفاتر وک پیکاپ کرده تا ویزای کانادا را برای شما الصاق کنند.

شرایط بیومتریک  ؟

اتباع برخی کشورها از جمله ایران، جهت اخذ ویزا می‌بایست پروسه بیومتریک را که شامل ثبت اثر انگشت و گرفتن عکس می‌باشد، ظرف ۳۰ روز از زمانی که اپلیکیشن را ارائه (Submit) می‌کنند، طی کنند. این کار توسط یک نرم‌افزار به صورت آنلاین و در محل مرکز درخواست ویزا (VAC) صورت می‌پذیرد. شما می‌توانید از طریق صفحه Find a Visa Application Center نزدیک ترین VAC به کشور خود را پیدا کنید. امکان انجام تست بیومتریک در کشور‌های ترکیه، ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، کویت، بحرین و امارات برای متقاضیان ایرانی وجود دارد.

انجام تست بیومتریک برای تمامی افرادی که بین ۱۴ تا ۷۹ سال سن دارند، الزامی است.

هزینه بیومتریک به صورت انفرادی ۸۵ دلار کانادا و به صورت خانوادگی ۱۷۰ دلار کاناداست.

بنا به اظهار سایت مهاجرت کانادا، پروسه بررسی اپلیکیشن ویزای دانشجویی از زمان ارسال فرم‌های تکمیل شده به دفتر مهاجرت، حدود ۶ هفته به طول می‌انجامد.

اطلاعات جامعی از انواع ویزای کانادا در اینجا وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را مطالعه نمایید. همچنین در مورد پرداخت انواع دیگر ویزاهای کشور کانادا در سایت پارسلی پرداخت به صفحات زیر مراجعه کنید.

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی برنامه اسکیل ورکر کانادا 

پرداخت لندینگ فی (حق اقامت دائم) کانادا
ارزیابی مدارک پرستاری برای مهاجرت به کانادا 

۱۰. پارسلی‌پی برای ویزای کانادای شما چه کارهایی انجام میدهد؟

ما برای پرداخت همه هزینه های مربوط به بررسی مدارک و انگشت نگاری  و کبک و اسکیل ورکر در کنار شما هستیم

دیدگاهتان را بنویسید