کلیه متقاضیان دریافت ویزای غیر مهاجرتی کشور آمریکا همانند ویزا های نوع F1/F2 ،J1/J2 ،B1/B2 و غیره، ملزم به پرداخت هزینه ای جهت تعیین وقت سفارت می‌باشند که این مبلغ MRV نام دارد. متقاضیان ورود به ایالات متحده، می‌بایست پس از تکمیل فرم DS-160 نسبت به پرداخت MRV Fee اقدام نمایند.

به طور معمول و برای ویزاهای متداول همچون نوع F1/F2 ،J1/J2 ،B1/B2 هزینه MRV Fee برای متقاضی و همراهان شامل کودکان، برای هر نفر برابر با ١۶٠ دلار می‌باشد، اما ممکن است نیاز به پرداخت مبالغی اضافی، بسته به نوع ویزا و این که شهروند کدام کشور هستید، داشته باشید. شما می‌توانید جزییات کامل این هزینه ها را به تفکیک نوع ویزا در اینجا مشاهده کنید.

پس از انتخاب کشور مورد نظرتان برای درخواست ویزای ایالات متحده، توجه کنید که چنانچه پیش از این فرم DS-160 را تکمیل نکرده اید، ابتدا می‌بایست این فرم را از طریق این لینک پر نمایید و سپس با Application id خود که با پر کردن این فرم دریافت می‌کنید، مراحل زیر را طی کنید:

به منظور اخذ وقت سفارت امریکا در کشورهای همسایه، ابتدا بایستی در سایت US-Visa حساب کاربری ایجاد نمایید. به منظور ایجاد حساب کاربری به این لینک مراجعه نمایید. در این صفحه به منظور اخذ وقت برای ویزای غیر مهاجرتی روی گزینه Nonimmigrant VISA کلیک کنید.

در صفحه جدید در قسمت ایران مطابق سلیقه خود زبان انگلیسی یا فارسی را انتخاب نمایید.

در مرحله بعد سفارت های فارسی زبان مخصوص ایرانیان به همراه اولی وقت موجود برای مصاحبه نمایش داده می شود. سفارت مورد نظر خود را انتخاب و روی آن کلیک کنید.

در مرحله بعد به منظور ایجاد حساب کاربری روی گزینه Apply (در فارسی بخش اعمال) کلیک نمایید.

در صورتیکه فرم درخواست ویزا را قبل از ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۵ تکمیل نکرده اید، گزینه NO را کلیک نمایید.

با توجه به شرایط خود گزینه مورد نظر را انتخاب و Continue را کلیک نمایید.

در صفحه جدید نام و نام خانوادگی، ایمیل و کلمه عبور خود را به زبان انگلیسی وارد نمایید و گزینه Create Account را کلیک کنید.

در مرحله بعد سایر اطلاعات از جمله شماره فرم DS-160، شماره پاسپورت، نوع ویزا، تاریخ تولد، ملیت و … را وارد نموده و گزینه Create Account را کلیک کنید.

در این مرحله حساب کاربری شما ایجاد شده است. به منظور اخذ وقت می توانید بقیه مراحل را که در ادامه توضیح داده شده است تکمیل نمایید.

بخش پرداخت هزینه MRV و گرفتن وقت سفارت آمریکا:

به منظور ورود به سایت اخذ وقت سفارت آمریکا اینجا کلیک کنید.به منظور دریافت وقت مصاحبه به صورت غیرمهاجرتی، گزینه ویزای غیرمهاجرتی را انتخاب نمایید.

به منظور دسترسی به سفارت هایی که برای ایرانیان تعریف شده است، به بخش Iran رفته و گزینه فارسی/انگلیسی را به دلخواه انتخاب نمایید.

در پنجره جدید کنسولگری های امریکا در کشورهای امارات، ترکیه و ارمنستان در درسترس هستند. از آنجاییکه اخذ وقت سفارت تمامی سفارت ها مشابه هم می باشد، در اینجا به توضیح گرفتن وقت از کنسولگری ترکیه می پردازیم. توجه نمایید که اولین وقت های باز در زیر عنوان هر کشور مشخص شده است.

به منظور ورود به حساب کاربری گزینه “ادامه” را کلیک کنید.

با استفاده از ایمیل و رمز عبوری که قبلا ساخته اید، به حساب کاربری خود وارد شوید.

در پنجره جدید گزینه “ادامه کلیک” شود.

در پنجره جدید پرداخت با کارت اعتباری را انتخاب کرده و گزینه “ادامه” را کلیک نمایید.

در پنجره جدید اطلاعات کارت را وارد کرده و گزینه “انجام پرداخت” را کلیک نمایید.

پنجره زیر صفحه تاییده پرداخت موفقیت آمیز شماست. به منظور اخذ وقت روی گزینه “ادامه” کلیک شود.

محل کنسولگری، تاریخ مصاحبه و زمان مصاحبه را انتخاب و گزینه “زمان بندی مصاحبه” را کلیک نمایید.

پس از اخذ وقت می توانید با مراجعه به حساب خود و از چاپ دستورالعمل ها رسید خود را پرینت نمایید. این رسید را حتما در روز مصاحبه به همراه داشته باشید.

همچنین در صورتیکه پس از مصاحبه سفارت / آفیسر از شما مدارک بیشتری خواست می توانید از طریق قسمت “بخش کنسولگری از من مدارک بیشتری خواسته است” مدارک خود را ارسال نمایید. در صورت نیاز می توانید متقاضی دیگری را به حساب کاربری اضافه نمایید. همچنین رسید پرداخت نیز در پنل شما در دسترس خواهد بود.

پس از اخذ وقت مصاحبه، شما مجاز خواهید بود حداکثر تا ۵ بار زمان مصاحبه خود را تغییر دهید. به منظور تغییر زمان مصاحبه همانند تصویر زیر روی گزینه زمانبندی مجدد قرار کلیک و زمان جدید خود را تعیین نمائید. حتما به اخطار مرتبط با محدودیت ۵ بار در تغییر زمان مصاحبه دقت فرمائید.