پس از اینکه آزمون تافل و GRE را با موفقیت پشت سر گذاشتید، مرحله بعد ارسال رزومه به اساتید و دانشگاه ها جهت اخذ پذیرش می باشد. در این مرحله هزینه ای به نام اپلیکیشن فی (Application Fee)بایستی توسط شما پرداخت گردد. بدین منظور فرم مربوطه را در دانشگاه مورد نظر تکمیل نمایید. با توجه به نوع دانشگاه در این فرم ممکن است به اطلاعات هویتی، رزومه تحصیلی، ریزنمرات، توصیه نامه (Recommendation)، و … نیاز داشته باشید. پس از تکمیل فرم بایستی هزینه Application Fee جهت بررسی مدارک را پرداخت نمایید. در این حالت اطلاعات مورد نیاز جهت تصمیم گیری دانشگاه برای پذیرش یا عدم اعطای پذیرش (Admission)، در اختیار دانشگاه قرار می گیرد.

پس از تکمیل فرم اپلیکیشن آنلاین بایستی هزینه Application Fee را پرداخت نمایید. به طور کلی شما باید تا حدود ۲۴ ساعت قبل از ددلاین (Deadline) یا اتمام مهلت تاریخ تعیین شده توسط دانشگاه، هزینه Application Fee را واریز و سپس اپلیکیشن خود را Submit نمایید. در اینگونه موارد حتما به تفاوت زمانی ایالت و کشور مورد نظر خود با ایران توجه فرمایید که دچار مشکل نشوید. همچنین به این نکته توجه نمایید که هزینه اپلیکیشن فی در اکثر قریب به اتفاق دانشگاه ها غیر قابل برگشت (Non-Refundable) خواهد بود و این هزینه در صورت عدم پذیرش شما بازگشت داده نخواهد شد.

حتما در پرکردن فرم های اپلیکیشن دقت فرمایید. اکثر اطلاعات ورودی (به جز پیوست مدارک تحصیلی، توصیه نامه اساتید و …) پس از Submit فرم اپلیکیشن امکانپذیر نخواهد بود. لذا حتما قبل از ارسال نهایی فرم، صحت اطلاعات تکمیل شده را بررسی نمایید.

دقت شود که اگرچه اکثر دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های اروپایی در کشور هایی مانند نروژ، آلمان، اتریش، فنلاند، دانمارک و … شهریه دانشگاه را حذف نموده اند. اما برای بررسی مدارک در این دانشگاه نیز متقاضیان بایستی هزینه اپلیکیشن فی (Application Fee) مربوطه را پرداخت نمایند.

به منظور پرداخت هزینه اپلیکیشن دانشگاه Cornell به لینک ورود به حساب کاربری دانشگاه Cornell مراجعه نمایید. سپس با ایمیل و کلمه عبور خود به حساب کاربری وارد شوید.

پس از ورود به حساب کاربری اطلاعات شخصی و آدرس پستی خود را کنترل نمایید و در صورتیکه صحیح است گزینه Next Page را کلیک نمایید.

در مرحله بعد اطلاعات شخصی شامل تاریخ تولد، آدرس و … خود را کنترل نمایید و در صورتیکه صحیح است گزینه Next Page را کلیک نمایید.

در مرحله بعد رشته تحصیلی و تاریخ شروع تحصیل را تعیین نموده و گزینه Next Page را کلیک نمایید.

در مرحله بعد نام دانشگاه و مقاطع تحصیلی به همراه معدل خود را وارد نموده و رشته تحصیلی و گزینه Next Page را کلیک نمایید.

در مرحله بعد نمرات آزمون زبان خود را وارد نموده و گزینه Next Page را کلیک نمایید.

در مرحله بعد اطلاعات مرتبط با توصیه نامه (Recommendation) خود را وارد و گزینه Next Page را کلیک نمایید.

در مرحله بعد اطلاعات مرتبط با SOP و مدارک مرتبط خود را آپلود و گزینه Next Page را کلیک نمایید.

در مرحله بعد CV خود را آپلود و با وارد نمودن نام و نام خانوادگی خود جهت پرداخت هزینه اپلیکیشن فی گزینه Submit and Pay را کلیک نمایید.

 

در صفحه بعد نوع پرداخت (در اینجا Credit Card) را انتخاب و گزینه Continue کلیک شود.

اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد و گزینه Submit را کلیک نمایید.

در صورت پرداخت موفق رسید زیر به شما نشان داده خواهد شد.

پس از پرداخت موفق با کلیک روی گزینه View Form Pdf رسید خود را دانلود نمایید. بخشی از رسید pdf که به شما ارائه خواهد شد در تصویر زیر به صورت نمونه نشان داده شده است.

پس از پرداخت موفق با کلیک روی گزینه View میتوانید جزئیات پرداخت را مشاهده نمایید. همچنین با کلیک روی Print Receipt می توانید رسید خود را دانلود نمایید.

در صورت کلیک روی گزینه View Checklist می توانید وضعیت مدارک ارسالی خود را مشاهده نمایید.