جهت تعیین وقت آنلاین برای ویزای کشور سوئد، ابتدا لازم است یک حساب کاربری در وب سایت سفارت سوئد به آدرس هزینه‌ ویزای کوتاه مدت ایجاد کنید و با ورود به اکانت خود در این سایت، فرم‌های مربوطه را تکمیل نمایید. پس از تکمیل فرم‌ها و پرداخت هزینه ویزای سوئد، می‌توانید جهت دریافت ویزا از سفارت سوئد، تعیین وقت نمایید. پس از تعیین وقت نیز برای ارائه مدارک فیزیکی، انگشت نگاری و مصاحبه (احتمالی) در زمان تعیین شده می توانید به سفارت مراجعه نمایید. حال این مقاله به صورت تصویری آموزش می دهد که چگونه وقت سفارت سوئد را تعیین کنید. برای پرداخت ارزی این امر توسط سایت پارسلی پرداخت به این لینک مراجعه نمایید.

به منظور گرفتن وقت سفارت سوئد اینجا کلیک نمایید. در این صورت پنجره زیر را خواهید داشت. در این پنجره با نام کاربری و کلمه عبوری که قبلا ایجاد نموده اید، به حساب کاربری خود وارد شوید.

در پنجره جدید در صورتیکه گزینه Pop Up مرورگر شما فعال نباشد، اخطار زیر را مشاهده خواهید نمود. در این صورت گزینه Allow Pop Up … را فعال نموده و مجددا تلاش نمایید.

در صورتیکه قبلا درخواست اپلیکیشن خود را تکمیل ننموده اید، گزینه Submit New Application را کلیک نمایید. در صورتیکه فرم خود را تکمیل کرده اید توسط گزینه Pay Latest Application به قسمت پرداخت هزینه وارد شوید.

در صفحه جدید کلیه اطلاعاتی که قبلا وارد نموده اید را مجددا کنترل نمایید. در صورتیکه اطلاعات شما صحیح است روی گزینه Next کلیک نمایید.

اطلاعات کارت خود را وارد و پرداخت خود را تکمیل نمایید.

 

چند لحظه منتظر بمانید تا پرداخت شما تکمیل شود.

در صورت پرداخ موفقیت آمیز پنجره زیر را خواهید داشت. گزینه Next را کلیک نمایید.

پس از پرداخت نام افرادی که قصد دارید برای آنها وقت سفارت سوئد را اخذ نمایید، نشان داده خواهد شد. در این پنجره با انتخاب نام افراد، از تقویم مربوطه ساعت و تاریخ مورد نظر را انتخاب و روی آن کلیک نمایید. در اینصورت وقت شما اخذ خواهد شد.

در صورتیکه زمان را انتخاب نمایید، زمان انتخابی در جلوی اسامی افراد نمایش داده خواهد شد. در صورتیکه تمایل دارید زمان را تغییر دهید، روی گزینه Remove کلیک کرده و پس از حذف، زمان جدید را اخذ نمایید.