یکی از مراحل اخذ ویزای انگلستان، تعیین وقت مصاحبه ویزای انگلستان و حضور در یکی از مراکز صدور ویزا (VAC) در روز تعیین شده می‌باشد. به همین منظور، دولت انگلستان سیستمی آنلاین به نام visa4uk ایجاد کرده است و متقاضیان می‌توانند از طریق این وب‌سایت وقت سفارت خود را دریافت نموده و هزینه آن را پرداخت نمایند.

اخذ ویزای انگلستان مستلزم تعیین وقت مصاحبه و حضور در یکی از مراکز صدور ویزا (VAC) جهت مصاحبه می‌باشد. به همین منظور، سیستم آنلاینی به نام visa4uk جهت تعیین وقت مصاحبه در نظر گرفته شده است. شما می‌توانید با استفاده از این سیستم علاوه بر تعیین وقت مصاحبه برای یکی از مراکز VAC، هزینه درخواست را نیز پرداخت کنید.

برای پرداخت هزینه ی وقت سفارت انگلستان توسط پارسلی پرداخت به این لینک مراجعه نمایید.

ابتدا برای ورود به صفحه ی کاربری خود می بایست قبلا یه اکانت برای ساخنه باشید به منظور وارد شدن به سایت کلیک نمایید. سپس مطابق تصویر زیر روی گزینه Log In کلیک نمایید. پس از ورود به حساب کاربری خود جهت اخذ مصاحبه سه مرحله بایستی تکمیل گردد. مرحله اول دریافت وقت (Book Appointment)، مرحله دوم پرداخت هزینه بیمه IHS (Pay For IHS) و مرحله سوم پرداخت هزینه اپلیکیشن فی (Pay For Application).  در ادامه این سه مرحله به تفکیک توضیح داده شده است.

با ایمیل و کلمه عبوری که قبلا در سایت ایجاد کرده اید، به حساب کاربری خود وارد شوید

دریافت وقت مصاحبه (Book Appointment) : پس از ورود به حساب کاربری جهت گرفتن وقت مصاحبه سفارت انگلستان، روی گزینه Book Appointment کلیک نمایید.

در پنجره جدید، کشور، شهر محل مصاحبه خود به همراه نوع ویزای درخواستی را از فیلد مربوطه انتخاب و گزینه Next را کلیک نمایید.

در ادامه تاریخ و ساعت مصاحبه خود را از تقویم مربوطه انتخاب و کلید Next را بزنید.

در صفحه جدید خلاصه ای از زمان و مکان مصاحبه انتخابی توسط شما، نشان داده شده است. در صورتیکه صحیح است گزینه Next را انتخاب نمایید.

پرداخت هزینه IHS برای بیمه  (Pay for IHS) : پس از رزرو وقت مصاحبه سفارت انگلیس، بایستی هزینه بیمه IHS را پرداخت نمایید. بدین منظور روی گزینه Pay for IHS کلیک نمایید.

در پنجره جدید گزینه Continue کلیک شود.

در انتهای صفحه جدید گزینه Continue کلیک شود.

در صفحه جدید گزینه Complete This Applicant کلیک شود.

و سپس گزینه I Agree کلیک شود.

جهت پرداخت گزینه Pay Now را کلیک نمایید.

نوع پرداخت خود را انتخاب نمایید.

در صورت پرداخت موفقیت آمیز، پنجره زیر را خواهید داشت.

شماره رسید پرداخت مرتبط با بیمه IHS را یادداشت نمایید. در این مرحله پراداخت هزینه IHS شما انجام شده است. به منظور پرداخت اپلیکیشن فی به صفحه اصلی بروید و یا روی گزینه View My Application کلیک نمایید.

پرداخت هزینه اپلیکیشن فی سفارت انگلستان(Pay for Application): تا این مرحله پرداخت هزینه IHS شما تکمیل شد. در مرحله آخر بایستی هزینه اپلیکیشن فی را نیز پرداخت نمایید. بدین منظور مطابق شکل زیر روی گزینه Pay for Application  کلیک نماییددر صفحه جدید گزینه Next کلیک شود.

پس از زدن تیک قوانین و توافقنامه در صفحه زیر، گزینه Make Payment کلیک شود.

نوع پرداخت خود را انتخاب نمایید.

پس از پرداخت موفقیت آمیز، به صفحه اصلی رفته جهت مشاهده رسید خود روی گزینه Print Application کلیک نمایید.

مطابق تصویر زیر رسید شما قابل مشاهده خواهد بود.