آزمون GMAT (Graduate Management Admission Test) یک آزمون استاندارد زبان انگلیسی است. هزینه ثبت نام آزمون GMAT برابر ۲۵۰ دلار بوده و در ایران برگزار نمی شود و متقاضیانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند می‌بایست به یکی از کشورهای همسایه سفر نمایند. لذا برای پرداخت هزینه ی آزمون GMAT توسط سایت پارسلی پرداخت به این لینک مراجعه نمایید.

پیش از ثبت نام در سایت این آزمون ، ابتدا باید به عضویت سایت در آمده و حساب کاربری مخصوص به خود را ایجاد کنید تا بتوانید ثبت نام و سایر مراحل آزمون را از طریق اکانت خود انجام دهید. به همین خاطر ابتدا نحوه ساخت اکانت شخصی و سپس نحوه ثبت نام در سایت را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

ابتدا به سایت مراجعه کنید  در بخش GMAT روی ” Get started “ کلیک کنید تا وارد صفحه مربوط به این آزمون شوید.

در صفحه جدید روی کادر کوچک زرد رنگ در سمت راست صفحه با عنوان ” REGISTER NOW “ کلیک نمایید.

در این قسمت باید نام و نام خانوادگی ، آدرس ایمیل و رمز عبور دلخواه خود را وارد نمایید. پس از تعیین رمز عبور از شما خواسته می شود تا مجددا آن را وارد کنید. در پایان روی ” Create Account “ کلیک کنید تا اکانت شخصی شما ساخته شود.

GMAT نحوه ثبت نام در سایت

مانند مرحله قبل وارد این سایت  شوید. در بخش GMAT روی ” Get started “ کلیک کنید.مانند قسمت قبل روی گزینه ” REGISTER NOW ” کلیک کنید. با وارد کردن رمز عبور خود قادر خواهید بود تا پس از ورود به صفحه اصلی ثبت نام ، اطلاعات خود را وارد کرده و نام نویسی خود را انجام دهید.

در بالای صفحه ثبت نام مراحل ثبت نام قابل مشاهده است ، مرحله اول ثبت نام ، وارد کردن اطلاعات شخصی می باشد و شما باید اطلاعات شخصی خود مانند نام ، نام خانوادگی و ایمیل و … را وارد نمایید. روی ” Next “ کلیک کنید.

در وارد کردن اطلاعات شخصی دقت داشته باشید تا تمامی اطلاعات دقیق و مطابق پاسپورت شما باشد ، زیرا در غیر این صورت امکان ویرایش اطلاعات وجود نخواهد داشت.

در صفحه گشوده شده باید اطلاعات تکمیلی مانند : تاریخ تولد ، جنسیت ، زبان و نام کشور خود را وارد کنید.

پس از تکمیل اطلاعات روی ” Next ” کلیک کنید.

در این قسمت باید راه های ارتباطی جهت اطلاع رسانی های لازم برای آزمون را انتخاب نمایید.

پس از کلیک روی ” Next ” وارد صفحه ای خواهید شد که در آن می بایست رزومه و سوابق تحصیلی خود را جهت ارسال تکمیل کنید.

پس از انتخاب ” Next “ این بار وارد صفحه ای خواهید شد که سوابق کاری و تخصصی خود را می بایست در آن وارد کنید.

زمان برنامه ریزی برای تحصیلات تکمیلی خود را در قسمت ” Graduate Management Degree Information “ وارد نمایید. در صورتی که هنوز برنامه ریزی نکرده اید گزینه ” a graduate management “ را علامت گذاری کنید.

در بخش بعد در صورت تمایل باید به سوالاتی پاسخ دهید که صرفا جنبه آماری دارد. پس از این مرحله نیز روی گزینه ” Next ” کلیک کنید.

در صفحه بعد اطلاعاتی که در مراحل قبل وارد کرده اید جهت بررسی و تایید شما نمایش داده می شود. در صورتی که اطلاعات وارد شده ناقص و یا اشتباه است روی ” edit “ در همان قسمت کلیک کرده و آن را ویرایش کنید.

پس از مرور و در صورت لزوم ویرایش اطلاعات ، روی ” save profile “ کلیک نمایید.

حال نوبت به انتخاب محل برگزاری آزمون می رسد. در این صفحه مقصد مورد نظر خود برای برگزاری آزمون را در قسمت ” search “ وارد کرده و روی جستجو کلیک کنید تا مراکز برگزاری آزمون در کشور مورد نظرتان نمایش داده شود.

لیستی از آزمون ها و مراکز برگزاری آزمون در کشور مورد نظر شما گشوده خواهد شد ، جهت آگاهی از جزئیات محل برگزاری آزمون می توانید روی ” details “ کلیک کنید. مکان مورد نظر خود برای برگزاری آزمون را علامت گذاری و انتخاب کنید و سپس روی ” Next “ کلیک کنید.

در این صفحه دو روش جستجو برای تعیین نوع آزمون پیش روی شماست :

جستجو بر اساس تاریخ مورد نظر شما ” Show me appointments on or around this date ”

و جستجو بر اساس اولین فرصت موجود برای امتحان ” Show me the next available appointments ”، در صورت انجام جستجو به روش اول می بایست تاریخ مورد نظر خود را برای آزمون در قسمت تعیین شده مشخص کنید و ” Next “ را انتخاب کنید. تاریخی که امکان برگزاری آزمون در آن وجود دارد روی تقویم به رنگ سبز نشان داده می شود ، روی تاریخ مورد نظر خود کلیک کنید ، پس از این کار زمان های برگزاری آزمون در آن روز نمایش داده می شود.ساعت مورد نظر خود را انتخاب و سپس روی ” select “ کلیک نمایید.

در این صفحه تاییدیه محل آزمون به شما نمایش داده می شود. در صورتی که قصد تغییر مکان آزمون را دارید روی ” remove “ کلیک کرده و تمام مراحل انتخاب محل آزمون را دوباره طی کنید. در صورتی هم که محل برگزاری آزمون صحیح درج شده باشد باید روی گزینه ” Complete Order ” کلیک کنید تا سفارش شما کامل شود.

در این صفحه اطلاعات شخصی شما جهت تایید نهایی نمایش داده می شود ، در صورت نیاز به تغییر نهایی روی ” edit “ کلیک کرده و آن را ویرایش کنید. پس از بررسی و اطمینان از درستی اطلاعات روی ” Next ” کلیک بفرمایید.

در این صفحه قوانین و مقررات آزمون را مطالعه کرده و سپس با فعال کردن تیک جمله ” … I have read and agree “ ، موافقت خود را با این قوانین اعلام کنید. در نهایت روی ” Next “ کلیک کنید.

صفحه نهایی مربوط به پرداخت هزینه ثبت نام و صورتحساب می باشد. در این قسمت باید مشخصات ویزا کارت خود را وارد کنید تا پرداخت انجام بگیرد. پس از تکمیل پرداخت ، رسید پرداخت و ثبت نام به ایمیل شما ارسال می گردد.