چنانچه قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا یا کانادا را داشته یا جهت مهاجرت در برنامه اسکیل وورکر کانادا اقدام نموده اید لازم است ارزیابی مدارک تحصیلی توسط موسسه WES انجام شده باشد. پس از پرداخت هزینه ارزشیابی و ارسال مدارک، این موسسه مدارک تحصیلی متقاضیان را بررسی کرده و بر اساس نظام رتبه بندی استاندارد آمریکای شمالی امتیاز دهی می کند. این مقاله به شما آموزش می دهد چگونه اکانت خود را بسازید و از آن استفاده نمایید. برای پرداخت هزینه ی ارزیابی مدارک wes توسط سایت پارسلی پرداخت ، به این صفحه مراجعه نمایید.

جهت ثبت نام در wes ابتدا وارد لینک شده

سپس روی گزینه ی get started  کلیک می کنید در صفحه ی بعدی روی گزینه ی Apply now  کلیک میکنید.

در مرحله ی بعد از شما پرسیده می شود که ارزشیابی مدارک برای آمریکا مورد نیاز است یا کانادا.

در این مرحله فرم باید با دقت تکمیل شود.

اگر برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام می کنید، گزینه Course-by-Course – with GPA & course-levels  را انتخاب نمایید و اگر برای مهاجرت یا کار اقدام می کنید از گزینه  Document-by-Document Evaluation  استفاده نمایید. هزینه های خدمات آمریکا در لینک و هزینه خدمات کانادا لینک در دسترس هستند.

در صورتی که برای مهاجرت و کار اقدام می نمایید، گزینه مورد نیاز شما Document-by-Document Evaluation خواهد بود که نمونه ای از آن را می توانید در  اینجا ببینید.

بعد یک reference number به شما تعلق می گیرد که می توانید در سایت از روند پیشرفت کار اطلاع پیدا کنید. یک فرم دیگر هم هست که باید شما و هم دانشگاه شما تکمیل کرده و همراه مدارک ارسال نمایید.

ودر اخر برای مکاتبه با WES از این طریق میتوانید اقدام کنید:

ابتدا یک اکانت در سایت  WES باز کنید. سپس در قسمت help داخل اکانت در بخش می توانید سوال یا درخواست خود را در آنجا تایپ کرده و در بخش دیگر آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. کارشناس های سایت جواب را مستقیم به ایمیل شما ارسال خواهند کرد. معمولا ۱ تا ۲ روز پاسخ را دریافت خواهید نمود. همچنین می توانید برای ارتباط با موسسه ارزیابی و معادل سازی مدارک WES به لینک مراجعه نمائید.