پرداخت هزینه شرکت در آزمون مدیریت پروژه PMP از طریق ثبت نام در سایت موسسه PMI و پس از Apply کردن آزمون در آن میسر است. این آزمون به صورت کامپیوتری (CBE) و در کشور های همسایه نظیر امارات، ترکیه و پاکستان برگزار می شود.

PMP یا Project Management Professional، معتبر ترین سرتیفیکیت در زمینه مدیریت پروژه در جهان است که توسط انستیتو مدیریت پروژه آمریکا (PMI) به داوطلبینی که آزمون آن را با موفقیت پشت سر بگذارند اعطا می شود. این آزمون که بر اساس پکیج مدیریت پروژه PMBOK انجام می پذیرد، داوطلبین را در زمینه نحوه به کار بردن دانش مدیریت پروژه در موقعیت های واقعی به چالش می کشد به همین دلیل دارا بودن گواهینامه PMP بیانگر تسلط بی چون و چرای دارندگان این مدرک بین المللی بر حوزه های تخصصی و پیشرفته علم مدیریت پروژه است.به منظور پرداخت هزینه ی آزمون مدیریت پروژه PMP توسط سایت پارسلی پرداخت ،به این لینک مراجعه نمایید.

در ابتدا وارد سایت موسسه PMI به نشانی سایت می شوید. پس از ورود به سایت روی گزینه Certifications و سپس روی Apply Now کلیک می نمایید:

در مرحله بعد اطلاعات کاربری خود در سایت PMI را وارد نموده و وارد حساب کاربری خود خواهید شد:

پس از ورود به حساب کاربریتان، روی Apply for PMP Credential کلیک نمایید:

در مرحله بعد باید اطلاعات مربوط به آدرس پستی خود را وارد نمایید: (درصورتیکه هنگام عضویت در سایت این اطلاعات را وارد کرده اید، نیاز به ثبت مجدد آن نمی باشد.)

در مرحله بعد اطلاعات ایمیل و شماره تماس خود را تایید می نمایید:

در مرحله بعد نیز اطلاعات تحصیلی خود را تکمیل می نمایید:

در مرحله Requirements تایید می نمایید که تا قبل از برگزاری آزمون دارای پیش نیازهای لازم جهت شرکت در آزمون (که در ابتدای این مقاله به آنها اشاره شد) می باشید و اطلاعات مورد نیاز را نیز تکمیل می نمایید:

در مرحله بعد از Requirements می توانید به یک سوال به صورت Optional پاسخ دهید:

در مرحله بعد نام کامل و دقیق خود را که پس از قبولی در آزمون روی گواهینامه شما درج خواهد شد را ثبت و تایید می نمایید:

سپس موافقت خود با قوانین و مقررات مربوطه اعلام می نمایید

در مرحله بعد نیز پس از بررسی و تایید کامل بودن اطلاعات وارد شده، روی گزینه Submit Application کلیک نموده و ثبت نام خود را تکمیل می نمایید:

در مرحله بعد تایید تکمیل ثبت نام توسط شما نمایش داده خواهد شد:

پس از تکمیل مراحل ثبت نام، یک ایمیل تاییدیه از طرف موسسه PMI برای شما ارسال می گردد و فرآیند بررسی اپلیکیشن شما توسط موسسه آغاز می گردد. درصورتی که اپلیکیشن شما توسط موسسه PMI پذیرفته شود، طی چند روز آینده ایمیلی از طرف Project Management Institute دریافت خواهید کرد. پس از دریافت ایمیل روی لینک Log In and Make Payment داخل ایمیل کلیک نمایید:

پس از آنکه وارد لینک فوق شدید، پس از لاگین کردن در سایت، روی لینک You may now submit payment for your PMP Credential جهت پرداخت هزینه شرکت در آزمون کلیک می نمایید:

در مرحله بعد نحوه برگزاری آزمون خود را تعیین می نمایید:

در مرحله بعد نیز پس از بررسی و تایید اطلاعات شخصی خود جهت شرکت در آزمون روی گزینه Next کلیک می نمایید:

 درصورتیکه قبلا در سایت PMI عضو شده باشید و حق عضویت خود را پرداخت نموده باشید، برای شرکت در آزمون تنها باید مبلغ ۴۰۵ دلار را پرداخت نمایید. اما چنانچه قبلا این هزینه را پرداخت ننموده باشید، در اینجا می توانید یا تنها هزینه ۵۵۵ دلاری جهت شرکت در آزمون را پرداخت نمایید و یا با پرداخت ۵۴۴ دلار (شامل ۱۳۹ دلار حق عضویت + ۴۰۵ دلار هزینه آزمون ویژه اعضا) ضمن استفاده از مزایای عضویت در سایت PMI که درابتدای این مقاله به برخی از آنها اشاره شد، مبلغ ۱۱ دلار نیز کمتر پرداخت نمایید: 

در مرحله بعد نیز اطلاعات کارت اعتباری ( مستر کارت یا ویزا کارت) و اطلاعات بیلینگ آدرس کارتی که با آن قصد پرداخت دارید را وارد می نمایید. در صورتی که آدرس بیلینگ کارت خود را حفظ نیستید، در پنل اینترنت بانک مستر کارت یا ویزا کارت شما قابل مشاهده می باشد. سپس برای بررسی نهایی اطلاعات پیش از پرداخت روی Review Order کلیک می نمایید:

در مرحله بعد نیز پس از مرور اطلاعات وارد شده و زدن تیک موافقت با قوانین و مقررات PMI با کلیک روی Complete Purchase ثبت نام خود را نهایی می کنید: