آیلتس واژه‌ای گرفته شده از (International English Language Testing System) است که معنای آن سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی است. این آزمون از با ارزش ‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که به طور گسترده در سراسر جهان برگزار می‌شود. هنگام انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت باید بین آزمون آیلتس و تافل آن آزمونی را انتخاب کرد که اولویت بیشتری دارد. دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزارکنندگان این آزمون هستند. آیلتس یا مدرک بین المللی صلاحیت در زبان انگلیسی معیاری جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی است که قصد زندگی، کار و تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را دارند. در این امتحان سطح زبان انگلیسی داوطلبان در چهار توانائی شنیداری (Listening)، خوانداری (Reading)، نوشتاری (Writing) و گفتاری (Speaking) سنجیده می‌شود.برای پرداخت هزینه ی آزمون آیلتس توسط پارسلی پرداخت به این لینک مراجعه نمایید.

راهنمای ثبت نام آزمون آیلتس (IELTS) جنرال و آکادمیک در سایت British Council:

برای شروع بر روی لینک کلیک کنید و کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید. ما برای نمونه کشور ترکیه، شهر آنکارا را انتخاب کرده ایم:

در مرحله بعد با توجه به هدفتان نوع آزمون آیتلس (آکادمیک و یا جنرال) را انتخاب کنید.

در قسمت بعد باید دو مورد را مشخص کنید. کشور حوزه امتحانی خود و بعد از آن از میان ماههای مشخص شده ، ماه مورد نظر خود جهت شرکت در آزمون را انتخاب کنید.

در صفحه ی جدید، با توجه به تاریخ انتخابی شما لیست شهرهایی که در آن تاریخ آزمون برگزار می کنند نمایش داده می شود. شهر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

خواهید دید که بعد از انتخاب شهر محل برگزاری آزمون به همراه آدرس مشخص می شود.

بعد از این مرحله باید تاریخ دقیق برگزاری آزمون در ماه مورد نظر شما انتخاب شود.

حال تمامی اطلاعات مربوط به آزمون اعم از هزینه شرکت در آزمون، تاریخ و ساعت دقیق شروع و خاتمه آزمون و آدرس محل برگزاری آزمون برای شما نمایش داده می شود. تمامی اطلاعات را به صورت دقیق بار دیگر مطالعه کنید و در صورت تایید با کلیک بر روی Choose speaking test به مرحله بعد بروید.

توجه کنید در این قسمت این امکان برای شما هست تا با کلیک بر روی View different dates تاریخ برگزاری آزمون را تغییر دهید

در قسمت بعد زمان آزمون Speaking خود را که جدا از آزمون اصلی برگزار می شود، مشخص کنید و سپس با کلیک روی Continue booking مراحل ثبت نام را ادامه  دهید.

توجه نمایید که در این قسمت برای ادامه روند باید وارد حساب کاربری خود در سایت British Council شوید. چنانچه قبلا ثبت نام نکرده اید با کلیک بر روی I’m not registered عضو این سایت شوید و حساب کاربری خود را تولید کنید.

پس از ورود به اکانت جدیدتان در ابتدا تمامی اطلاعات آزمون برای شما نشان داده می شود. در صورت صحت اطلاعات Book Test را کلیک کنید. در حین انجام مراحل ثبت نام ، به زمان نیز دقت کنید. زیرا آزمون انتخابی شما فقط به مدت ۲۵ دقیقه برای شما ذخیره خواهد شد و در صورت تمام نکردن مراحل ثبت نام در زمان تعیین شده باید از ابتدا مراحل ثبت نام را شروع کنید.

در این قسمت اطلاعات شخصی خود را به صورت دقیق وارد نموده و روی گزینه Add ID کلیک می نمایید.

در مرحله بعد اطلاعات گذرنامه ی خود را که اعتبار زمانی لازم را دارد وارد کنید. 

دو مرحله ی پیش رو صفحاتی به شکل زیر است که باید اطلاعاتی همچون جنسیت ، ملیت ،تحصیلات، شغل و غیره را وارد نمایید.

در قسمت بعد این امکان برای شما ایجاد شده است که چهار دانشگاه یا موسسه آموزشی، ارگان و یا هرفردی که می خواهید نتیجه آزمونتان برایشان ارسال گردد را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این انتخابها در این مرحله اجباری نیستند و بعدا نیز می توانید آنها را انتخاب نمایید:

در مرحله بعد تمامی اطلاعاتی که تا اکنون وارد کرده اید برای شما نمایش داده می شود.در این قسمت امکان ویرایش اطلاعات برای شما وجود دارد. پس از اطمینان از صحت اطلاعات خود، پس از زدن تیک پذیرش قوانین و مقررات، با کلیک روی گزینه Payment به مرحله مهم و نهایی پرداخت هدایت می شوید.

متاسفانه بخاطر تحریم های بین المللی ایجاد شده هموطنان عزیزمان در ایران نمی توانند از شرایط پرداخت اعتباری که مورد قبول سایت است استفاده کنند و این دقیقا همان سرویسی است که پارسلی پرداخت برای شما عزیزان با اتکا به تجربه و اعتبار خود در پرداخت های بین المللی فراهم آورده است.