CFA معتبر ترین آزمون تحلیلگری اقتصادی است که همه ساله در دو نوبت June و December برگزار می گردد. هزینه آزمون CFA شامل دو بخش عضویت و هزینه آزمون هر سطح می شود. اگر برای اولین بار در این آزمون شرکت می کنید بایستی هزینه عضویت و ثبت نام سطح یک را همزمان پرداخت نمایید. برای شرکت در آزمون باید به کشور های همسایه مانند ترکیه یا امارات سفر نمایید.به منظور پرداخت هزینه ی آزمون CFA توسط سایت پارسلی پرداخت به این لینک مراجعه نمایید.

برای ثبت نام در آزمون CFA ابتدا باید درسایت موسسه سی اِف اِی لاگین کنید. درصورتی که قبلا در این سایت ثبت نام ننموده اید، ابتدا باید ثبت نام نمایید. برای ثبت نام ابتدا ایمیل خود را وارد می نمایید:

در مرحله بعد اطلاعات شخصی خود را وارد نموده و در انتها رو گزینه Create Account کلیک می نمایید:

پس از آنکه ثبت نام شما تکمیل شد، توسط سایت به صفحه زیر منتقل خواهید شد که می توانید از بین آزمونهای آماده جهت ثبت نام، آزمون مورد نظر خود را انتخاب نموده و رو گزینه Register Now مربوط به آن آزمون کلیک نمایید:

در مرحله بعد باید کشور محل اقامت خود را انتخاب نمایید و سپس روی گزینه Save and Continue کلیک نمایید:

در مرحله بعد نیز اطلاعات پستی محل سکونت خود را وارد نموده و روی گزینه Save and Continue کلیک می نمایید:

در مرحله بعد باید حوزه امتحانی خود را انتخاب نمایید. با توجه به اینکه آزمون CFA در کشور ایران برگزار نمی شود، باید از میان حوزه ها ی انتخابی کشورهای دیگر یکی را انتخاب نمایید:

در مرحله بعد باید اطلاعات گذرنامه معتبر خود را وارد نمایید:

در مرحله بعد با توجه با اینکه باید حداقل یکی از شرایط تعیین شده جهت شرکت در آزمون را داشته باشید، باید گزینه مورد نظر را انتخاب نموده و اطلاعات تکمیلی مورد نیاز را نیز پر نمایید. لازم به ذکر است که شروط شرکت در آزمون به شرح زیر می باشند:

۱- داشتن مدرک کارشناسی (یا معادل آن)

۲- دانشجوی سال آخر مدرک کارشناسی (یا معادل آن)

۳- دارا بودن چهار سال سابقه کار (که لزومی ندارد در زمینه سرمایه گذاری باشد) و یا ترکیبی از سابقه کار و مدرک دانشگاهی که مجموعا چهار سال بشود (کار پاره وقت ملاک قرار نمی گیرد و چهار سال قبل از ثبت نام برای اولین آزمون محاسبه می گردد)

در مرحله بعد وضعیت شغلی خود را انتخاب می نمایید:

در مرحله بعد نیز چند سوال از شما پرسیده می شود که باید به تمامی آنها پاسخ دهید:

در صفحه بعد نیز باید متون توافقنامه موسسه CFA را مطالعه کرده و در انتها با اعلام موافقت با تمامی آنها روی گزینه Save and Continue کلیک می نمایید: 

در این مرحله با انتخاب گزینه eBook پس از اتمام مراحل ثبت نام و پرداخت هزینه مربوط به آن، نسخه الکترونیکی مجموعه آموزشی CBOK در اختیار شما قرار خواهد گرفت. همچنین درصورتیکه تمایل داشته باشید نسخه چاپی منابع CBOK را نیز در اختیار داشته باشید، باید گزینه Print+eBook را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید درصورت انتخاب این گزینه، باید مبلغ ۱۷۰ دلار اضافه تر پرداخت نمایید:

در مرحله بعد نیز اعلام می دارید که مایل به دریافت اخبار از طریق ایمیل و سایر ارتباطات الکترونیکی از طرف موسسه CFA می باشید یا خیر:

پس از مرحله فوق به مرحله پایانی که مرحله پرداخت می باشد، هدایت می شوید:

که از طریق سایت پارسلی پرداخت می توانید مراحل ثبت نام خود را کامل کنید.