زوم (zoom.us) یک پلتفرم نرم افزاری برای ارتباط صوتی، ویدئویی و به اشتراک گذاری دستکتاپ برای استفاده از وبینارها، و جلسات مشاوره آنلاین است. در این نوشته آموزش نصب و استفاده از آن آموزش داده شده است.

در این آموزش کوتاه نحوه نصب و استفاده از این پلتفرم در شرایطی که شما لینک دعوت برای شرکت در یک جلسه آنلاین در پلتفرم zoom را داشته باشید، به شما آموزش داده خواهد شد. لینک دعوت شما چیزی شبیه به این خواهد بود: https://zoom.us/j/83176541

به  منظور پرداخت هزینه ی زوم توسط پارسلی پرداخت به این  لینک مراجعه نمایید.

بعد از کلیک کردن روی لینک دعوتنامه وارد سایت zoom  می شوید.

در صورتی که دانلود آغاز نشد، روی دکمه Download here کلیک کنید.

بعد از پایان دانلود، ممکن است پیامی مانند پیام زیر ببینید. در این صورت،‌روی گزینه Keep کلیک کنید.

با کلیک روی فایل دانلود شده، zoom را روی کامپیوتر خود نصب کنید. ممکن است بعد از کلیک کردن روی فایل نصبی برنامه به دلایل تنظیمات امنیتی کامپیوتر شما، پنجره زیر را مشاهده کنید. در این صورت روی گزینه Run  کلیک کنید تا مراحل نصل آغاز شود.

بعد از پر شدن نوار آبی رنگ، و تکمیل نصب zoom با پنجره زیر را مشاهده خواهید کرد. نام خود را بنویسید و روی دکمه Join کلیک کنید.

قبل از ورود به جلسه، باید منبع صوت تان را انتخاب کنید. در صورتی که می خواهید میکروفون تان را تست کنید، می توانید روی گزینه Test computer Mic & speakers  کلیک کنید. در غیر این صورت روی آموزش استفاده از پلتفرم زوم کلید کنید تا وارد جلسه شوید.

در صورتی که در حین جلسه سوالی داشته باشید، می توانید با استفاده از دکمه آموزش استفاده از پلتفرم زوم  دستتان را بالا ببرید و به میزبان اعلام کنید.

اگر سوال تان برطرف شد، و خواستید دستتان را پایین بیاورید می توانید روی دکمه آموزش استفاده از پلتفرم زوم کلیک کنید.

در صورت نیاز می توانید با استفاده از چت با میزبان، یا سایر شرکت کنندگان در جلسه گفتگو کنید، برای این کار، روی دکمه آموزش استفاده از پلتفرم زوم کلیک کنید در این صورت پنجره زیر ظاهر خواهد شد:

در پنجره ظاهر شده می توانید با انتخاب Everyone به صورت عمومی با همه شرکت کنندگان صحبت کنید، یا فرد خاصی را از لیست انتخاب کنید.